zkušené věštkyně
jsou online
online_img online_img
 

Nejčastější chyby začínajících kartářek

Nejčastější chyby začínajících kartářek

Naučit se správně vykládat karty a předpovídat budoucí události není jenom tak. Vyžaduje to totiž pečlivé studium, časem nabrané zkušenosti a v neposlední řadě i vrozené vlohy. Pokud s výkladem karet a věštěním teprve začínáte, podívejte se, zda neděláte některou z následujících chyb, které jsou příznačné pro začínající kartářky a kartáře.

1. Příliš častý výklad

Nabírat zkušenosti je pochopitelně cenné, avšak při vykládání karet platí, že nic se nemá přehánět. Každý výklad karet by měl totiž probíhat s nějakým konkrétním důvodem, měl by mít své opodstatnění. Věštění jenom tak pro zábavu postrádá svůj původní smysl. A totéž platí rovněž pro opakované vykládání karet během krátkého časového úseku stále stejné osobně.

2. Jen nápověda, nikoliv návod

Mnohé začínající kartářky předpokládají, že výklad karet jim poskytne detailní návod pro život, ať už pro jejich vlastní nebo někoho jiného. To je ale velice častý omyl. Věštění prostřednictvím karet může pouze poskytnout určité vodítko nebo chcete-li nápovědu, nikdy však neukrývá konkrétní návod.

Vše se odehrává v symbolické rovině, kdy i samotný výklad lze mnohdy chápat více různými způsoby. Pak záleží na člověku a jeho intuici, zda věštbu dokáže správně interpretovat a odhalit skrytý význam jejího sdělení.

3. Málo teoretického studia

Opravdu do hloubky porozumět vykládacím kartám není vůbec jednoduché. Už jen tím, že existuje velká spousta různých významů jednotlivých karet, přičemž obsah sdělení navíc ovlivňují ještě další faktory: počet vykládaných karet, jejich poloha, vztah k ostatním vyložením kartám a podobně.

Je toho mnoho a naučit se vykládat karty vyžaduje čas, kdy je třeba se věnovat tomuto umění intenzivně a nezapomínat ani na teoretické znalosti. Obzvláště výklad tarotových karet je obtížný a nezřídka je zapotřebí mnoho let studia a zkušeností. Ten, kdo se seznámí s kartami pouze povrchně, se je ani nemůže naučit správně vykládat.

4. Určitá rozpolcenost

Někdo naopak kouzlu karet natolik propadne, že se neví, „kam dřív skočit“. V knihovně se hromadí jedna kniha za druhou, k prvnímu balíčku vykládacích karet záhy přibude druhý, třetí, čtvrtý… Nadšení je pochopitelně úžasná věc, ale jakmile se to přežene, výsledek za mnoho nestojí.
Zákonitě dojde k tomu, že dotyčný se sice seznámí se základy jednotlivých vykládacích karet, ale už nebude mít prostor jít do hloubky. Proto je vhodnější se nejprve zaměřit na jeden konkrétní druh karet k věštění, ty si zcela osvojit a naučit se s nimi skutečně co nejlépe pracovat. Až poté se vyplatí rozšířit si obzory.

5. Chybějící nadání

Tento bod jsme si sice ponechali až na samotný závěr, ve skutečnosti je však jednou z nejdůležitějších podmínek pro správný výklad karet a věštění vůbec. Schopnost předpovídat budoucnost totiž vyžaduje přirozené nadání, které ale do vínku nedostal zdaleka každý z nás.
Balíček vykládacích karet si může jednoduše a rychle pořídit úplně každý. Ovšem jen hrstka z těchto lidí se s kartami naučí skutečně správně pracovat. Věštění je do značné míry založeno i na podvědomé úrovni mysli člověka a také na jeho intuici. Ten, kdo je příliš racionálně založený nebo výkladu karet dokonce sám ani nevěří, by se neměl do tohoto magického umění raději vůbec pouštět.

Netroufáte si sami na výklad karet, ale zajímá vás, co vás čeká v budoucnosti? Vyzkoušet můžete profesionální věštbu od některé z našich profesionálních kartářek.