zkušené věštkyně
jsou online
online_img online_img
 

Seznamte se s nejznámějšími sadami tarotových karet

Nejznámější sady tarotových karet

Existuje mnoho druhů tarotových karet. Některé se drží tradičního pojetí, zatímco jiné upoutají moderním vzhledem. Každé z nich jsou v něčem jedinečné a zaslouží si pozornost.

V posledních letech se může zdát, že se s tarotovými kartami doslova roztrhl pomyslný pytel. Na trhu existuje neskutečně mnoho sad a nové balíčky tarotu navíc nestále vznikají. Ačkoliv je základní princip tarotových karet prakticky vždy stejný a všechny z nich je možné použít k vykládání, respektive k předpovídání budoucnosti, v ostatních aspektech se od sebe v mnohém liší. Zejména pak svým vzhledem. A zatímco některé tarotové sady jsou prakticky neznámé, jiné svým provedením, kouzelným půvabem a krásnými ilustracemi zaujaly po celém světě. Pojďme si proto představit ty nejkrásnější z nich.

Crowleyho tarotové karty

K těm vůbec nejžádanějším tarotovým kartám patří Crowleyho tarot, který je známý rovněž pod názvem Thothův tarot. Jedná se dnes již o klasickou sadu, která by neměla chybět v domově žádného dobrého kartáře.

Tyto karty upoutají již na první pohled, jelikož vynikají působivými ilustracemi s abstraktními motivy. Ty v sobě ukrývají prastarý odkaz dávných kultur a jejich magických symbolů, inspirovány jsou mimo jiné tajemným starověkým Egyptem.

A přestože se jedná o komplexní karty s propracovanou tajemnou symbolikou, prostřednictvím příručky se s nimi může naučit dokonce i začátečník. Primárně jsou však určeny spíše pro pokročilejší jedince.

Rider-Waite tarotové karty

Ke klasickému tarotu náleží rovněž Rider-Waite tarotové karty, které se v současnosti řadí mezi ty nejprodávanější. Jsou inspirovány tradičním tarotem a obsahují univerzální magické symboly, kterým je snadné porozumět. Tato sada je proto obzvláště vhodná i pro začátečník, kteří s výkladem teprve začínají.

Vyobrazení na kartách není příliš abstraktní, ale nese více v duchu starých tarotových karet. Ilustrace jsou však upraveny do modernější podoby, a proto jsou uživatelsky velmi příjemné.

The Fountain tarotové karty

Tato sada je takřka uměleckým skvostem, nádherné ilustrace karet jsou vyšperkovány k naprosté dokonalosti. Není bez zajímavosti, že se na jejich vzniklo podílela celá řada umělců. Výsledek je fascinující a kombinuje odkaz na prastarou symboliku s moderním pojetím.

Fontánové karty obsahují i jednu speciální kartu navíc, která nese příznačný název „Fontána“. Jedná se o tarot, u něhož je poněkud obtížnější interpretace, tudíž je určený spíše pro zkušenější kartáře.

The Wild Unknown tarotové karty

Pro ty, kterým tradiční tarotové karty příliš nesedí, je určená sada s anglickým názvem The Wild Unknown Tarot. Vyznačuje se totiž svěžím moderním vzhledem s poutavými ilustracemi, u kterých převažují odstíny šedé až černé. Výsledek však rozhodně není ponurý. Motivy čerpají inspiraci zejména v přírodě a říši zvířat.

Také tento tarot je určený především pro kartáře, kteří již mají s výkladem karet větší zkušenosti. Jeho součástí totiž není podrobnější příručka, což skýtá zajímavé možnosti pro větší zapojení intuice a podvědomí.

Netroufáte si sami na výklad karet? Zkuste oslovit některou z profesionálních kartářek a získejte přesný osobní výklad přímo pro vás.