zkušené věštkyně
jsou online
online_img online_img
 

Jak si vybrat tarotové karty

tarotové karty

Zajímáte se o věštění a výklad karet? Možná vás láká si vykládací karty pořídit i domů. Vaše volba padla pravděpodobně na kouzelný a prastarý tarot. Není divu, vždyť právě tarotové karty patří k těm vůbec nejoblíbenějším.

Ale ani jestliže jste se rozhodli pro tarot, nemáte ještě zdaleka vyhráno. Čeká vás další nelehký úkol, vybrat konkrétní sadu. Na trhu totiž existuje opravdu mnoho rozličných sad tarotových karet. Stačí se podívat na nabídku na internetu nebo zajít do knihkupectví. Rázem se musíte rozhodovat mezi desítkami různých sad. Podle čeho vybrat tu pravou?

Základní druhy tarotových karet

Není tarot jako tarot. Historie těchto vykládacích karet se čítá již na dlouhá staletí. A během tohoto dlouhého období vznikla celá řada vykládacích tarotových karet, přičemž nové balíčky stále vznikají. Jednotlivé sady se od sebe liší zejména charakterem ilustrací i celkovým provedením. Některé z nich jsou dokonce pouze inspirovány principy tarotu, ale jinak s ním mají pouze pramálo společného. V tomto případě jde například o runové karty či léčivé karty s vílami.

Všechny klasické tarotové karty ale spojuje fakt, že jsou složeny z dohromady 78 karet. K těm nejžádanějším sadám současnosti patří například Crowleyho tarot, Rider-Waite tarot, Egyptský tarot, Osho Zen tarot, The Fountain tarot, Mystický tarot a další.

Některé z těchto tarotových sad jsou určené spíše pro začátečníky a rovněž pro ty, kteří se s touží seznámit obecně se základy vykládacích karet. Jsou proto pojaty jednoduše, a především je jejich součástí podrobná příručka, která učí, jak s kartami vlastně pracovat. Jiné sady jsou koncipovány pro pokročilé a pro ty, kteří již mají s tarotem větší zkušenosti. Jsou tudíž mnohem více intuitivní, komplexnější, obsahují poměrně složitou symbolikou a spoustu navzájem propojených informací. Vyžadují již proto patřičné zkušenosti.

Nejjednodušší řešení, jak vybrat vhodné tarotové karty

Ten, kdo si touží pořídit domů první balíček tarotových karet, by se neměl řídit čistě jejich popisem nebo charakterem. Samozřejmě je žádoucí zohlednit fakt, zda se jedná o tarot, který je určený pro začátečníky nebo pro pokročilé, protože začínat složitým tarotem není úplně ideální cestou.

U veškerých esoterických praktik má nemalý význam intuice. Právě naše skryté schopnosti, podvědomí a schopnost se vcítit předurčují to, jak budeme při věštění, předpovídání budoucnosti či během výkladu karet úspěšní. A intuici si můžeme vzít na pomoc i tehdy, pokud vybíráme první balíček tarotových karet. Je vhodné zkusit na chvíli „vypnout rozum“ a zkusit se na jednotlivé balíčky tarot interně naladit. Proto lze vřele doporučit vybírat tarot nikoliv prostřednictvím internetu, ale ideálně osobně, aby si ho mohl nakupující pořádně prohlédnout a osahat.
Na nákup tarotu si vyčleňte dostatek času, nespěchejte a nedělejte unáhlené rozhodnutí. Klidně se do obchodu vraťte opakovaně, dokud si nebudete zcela jistí svým výběrem. Každý balíček si vezměte do ruky a soustřeďte se na své pocity. Výběr si můžete usnadnit i tím, že zavřete oči, odpoutání se od okolí prohloubí schopnost intuice.

Pravděpodobně po určité době zjistíte, že jeden konkrétní balíček tarotu vás magickou silou přitahuje více než ostatní. V takovém případě máte vyhráno a můžete si odnést své tarotové karty domů.

Tarotové karty dokážou napovědět i v obtížných životních chvílích, kdy má člověk pocit, že mu starosti a problémy padají na hlavu. Dokonce tehdy existuje cesta ven. Objevte ji s pomocí tarotu i vy. Nechte si vyložit karty.